Jak zacząć inwestowanie na eToro: co warto wiedzieć

W świecie inwestycji online nie zawsze jest łatwo „wykonać skok na głęboką wodę”. Trzeba sporo wiedzieć i brać pod uwagę ryzyko — a zatem im więcej wiesz, tym więcej masz narzędzi pozwalających na jego ograniczenie. Mimo iż platforma inwestycyjna eToro jest intucyjna i łatwa w obsłudze, jest kilka kroków, które można podjąć, aby rozpoczęcie przygody z inwestycjami online stało się przyjemniejsze. Oto kilka rekomendowanych sposobów na rozpoczęcie inwestycji na eToro:

  1. Kopiuj innych inwestorów krótko- i długoterminowych

Być może najpopularniejsza funkcja eToro, CopyTrading, została wprowadzona w roku 2010 — to właśnie dzięki niej platforma eToro stała się liderem inwestycji społecznościowych. Umożliwiając użytkownikom wzajemne obserwowanie się i kopiowanie, obniżyliśmy bariery wejścia, ułatwiając inwestowanie nawet tym osobom, którym brakuje czasu lub doświadczenia, by inwestować online. Gdy zdecydujesz się na kopiowanie innego inwestora, wszystkie jego działania będą automatycznie kopiowane w czasie rzeczywistym w Twoim portfelu.

CopyTrading zasadniczo pozwala Ci na szybkie przeglądanie danych milionów inwestorów, sprawdzanie najważniejszych, przejrzystych danych statystycznych takich jak zysk, odsetek sukcesów czy współczynnik ryzyka, a także wybieranie inwestorów, których chcesz dodać do swojego opartego na kopiowaniu portfela. Ponieważ masz dostęp do wszystkich niezbędnych danych, możesz uwzględniać dodatkowe czynniki, takie jak strategia inwestycyjna, typy aktywów, orientacja na inwestycje długo- bądź krótkoterminowe oraz wiele innych aspektów. Aby inwestować odpowiedzialnie, pamiętaj o dokładnym zapoznaniu się z wybranym inwestorem przed rozpoczęciem kopiowania.

Program Popular Investor nagradza najlepszych inwestorów krótko- i długoterminowych, którzy zdobywają wielu kopiujących, oferując im wspaniałe korzyści, takie jak pełny rabat na spread, wypłaty gotówkowe czy 2% od wartości zarządzanych aktywów. Na stronie Editor’s Choice platformy eToro prezentujemy uczestników programu Popular Investor, których warto sprawdzić.

Inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem. Ryzykuj tylko tyle kapitału, ile możesz stracić. Niniejszy post nie stanowi porady inwestycyjnej.

  1. Ćwicz na rachunku wirtualnym

Po zarejestrowaniu się na platformie eToro otrzymasz 100 000 USD na wirtualnym rachunku pieniężnym, aby móc eksperymentować. Ta usługa jest całkowicie bezpłatna i umożliwia doskonalenie umiejętności przed zaangażowaniem własnych środków. Wykorzystaj tę kwotę mądrze — 100 000 USD to sporo pieniędzy, by ćwiczyć, dzięki czemu możesz inwestować we własnym tempie i poświęcić tyle czasu, ile potrzebujesz, na naukę wszystkich zróżnicowanych funkcji oraz sprawdzenie wszelkiego rodzaju strategii inwestycyjnych.

Inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem. Ryzykuj tylko tyle kapitału, ile możesz stracić. Niniejszy post nie stanowi porady inwestycyjnej.

  1. Zacznij samodzielnie inwestować krótko- i długoterminowo

Gdy już wystarczająco zapoznasz się z platformą i stwierdzisz, że dysponujesz już niezbędnymi informacjami o instrumentach finansowych, w które chcesz inwestować, możesz rozpocząć samodzielne inwestycje na platformie eToro. eToro oferuje użytkownikom unikatową funkcjonalność obejmującą zarówno wszystkie rozwiązania dostępne w inwestycjach tradycyjnych, takie jak pozycje krótkie, zlecenia stop loss („zatrzymaj stratę”) i analiza techniczna, jak i wiele innych propozycji. Ponieważ eToro jest platformą, na której handluje się kontraktami na różnice kursowe (CFD), nie kupujesz aktywów bazowych. W rezultacie, w przeciwieństwie do tradycyjnego inwestowania, w przypadku kontraktów CFD możesz dokonywać ułamkowych inwestycji w aktywa. Na przykład nawet jeśli jedna akcja Google kosztuje 900 USD, możesz zainwestować mniejszą kwotę, a nie wielokrotność 900 USD.

Na platformie eToro można stworzyć własną listę obserwowanych instrumentów i śledzić wszystkie swoje ulubione aktywa — a nawet otrzymywać w czasie rzeczywistym najnowsze informacje o nich na smartfon. Korzystaj ze szczegółowych wykresów, aby śledzić wyniki każdego z instrumentów oraz wyznaczać optymalne momenty na otwarcie nowych pozycji. Nasze unikatowe narzędzia ProCharts umożliwiają tworzenie układów pozwalających na porównywanie wyników różnych aktywów w wybranych okresach. Można również zapisywać spersonalizowane układy oraz powracać do nich później w dowolnym momencie w przyszłości.

  1. Korzystaj z naszych wyjątkowych narzędzi inwestycyjnych

Na platformie eToro można wybierać spośród ponad 1000 zróżnicowanych aktywów, otwierać pozycje kupna („długie”) i sprzedaży („krótkie”), ustalać poziomy zleceń stop loss („zatrzymaj stratę”) i take profit („realizuj zysk”) oraz odkrywać wiele innych funkcji. Jednym z takich rozwiązań jest One Click Trading, funkcja umożliwiająca wstępne określanie preferowanej kwoty, dźwigni, a także poziomu realizacji zysku (take profit) lub zatrzymania straty (stop loss), w celu późniejszego zastosowania tych wartości w odniesieniu do każdej przyszłej pozycji w dany instrument. Można ustalać różne parametry One Click Trading dla różnych aktywów, co pozwala na zaoszczędzenie czasu poświęcanego na otwieranie pozycji.

Inwestycje w kontrakty CFD umożliwiają również zajmowanie pozycji finansowych dźwignią do x50. Jeśli na przykład zainwestujesz 100 USD przy dźwigni x10, zasadniczo zaangażujesz kwotę 1000 USD. Pamiętaj jednak, że dźwignia działa w dwie strony, co oznacza, iż wzrastają również potencjalne straty.

  1. Fundusze CopyFunds™: dobra inwestycja długoterminowa

Firma eToro wie, że niektórym z jej klientów zależy na narzędziu do inwestycji długoterminowych — dlatego właśnie stworzyliśmy fundusze CopyFunds, czyli zaprogramowane na zysk, innowacyjne narzędzie oparte na motywach inwestycyjnych. Każdy z funduszy CopyFund łączy najlepszych inwestorów lub zróżnicowane aktywa w oparciu o strategię inwestowania tematycznego, dzięki czemu powstaje pojedynczy instrument inwestycyjny. Fundusze CopyFunds są tworzone i zarządzane przez komitet inwestycyjny eToro, a do ich optymalizacji wykorzystywany jest algorytm maszynowego uczenia się.

Dostępne są trzy typy funduszy CopyFunds:

Pierwszy, fundusze Market CopyFunds, koncentruje się na określonym segmencie rynku (takim jak spółki technologiczne, branża gier, sektor finansów itp.) i grupuje kluczowe aktywa z każdego z segmentów w ramach jednego funduszu CopyFund.

Drugi, fundusze Top Trader CopyFunds, łączy zróżnicowanych inwestorów z platformy eToro w ramach pojedynczego instrumentu, umożliwiając użytkownikom inwestowanie w ich zbiorcze doświadczenie i wiedzę. Fundusze ostatniego typu, Partner CopyFunds, są tworzone przez partnerów eToro, należących do wiodących światowych inwestycji finansowych, i działają podobnie jak fundusze Market CopyFunds.

Inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem. Ryzykuj tylko tyle kapitału, ile możesz stracić. Niniejszy post nie stanowi porady inwestycyjnej.

Wniosek: eToro to Twoja przepustka do innowacyjnego inwestowania

Wybór eToro jako Twojego towarzysza przygody z inwestycjami online może okazać się bardzo dobrą decyzją. Oto podsumowanie niektórych korzyści oferowanych przez eToro:

  • Zaufanie: eToro to nadzorowana, bezpieczna platforma z ponad sześcioma milionami inwestorów krótko- i długoterminowych na całym świecie.
  • Innowacyjność: eToro stale wprowadza nowe innwoacje i narzędzia, aby poprawić obsługę dokonywanych przez klientów inwestycji, takie jak ProCharts i One Click Trading.
  • Społeczność: Funkcja CopyTrading umożliwia inwestowanie online również tym użytkownikom, którym brakuje czasu lub doświadczenia. eToro zachęca ponadto najlepszych inwestorów do dołączania do programu Popular Investor, dając im okazję do zdobycia drugiego dochodu związanego z kopiowaniem przez innych użytkowników.
  • Uniwersalna platforma: niezależnie od tego, czy inwestowanie to dla Ciebie nowość, czy masz już trochę doświadczenia, a także niezależnie od tego, czy jesteś inwestorem krótko-, czy długoterminowym, na eToro znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zaspokoić swoje potrzeby związane z inwestycjami.
1190 views